Szkolenia

« Poprzednia strona

21.06.2017 – Tak wyglądało drugie już spotkanie w gliwickiej księgarni Mercurius, tym razem poświęcone tematyce komunikacji i tego jak rozmawiać z kotem. Mimo upału było nas ponad 70 osób! Serce rośnie w takich sytuacjach – dziękuję wszystkim za udział. Po wykładzie była też chwila na rozmowy, pytania oraz podpisywanie poradników.

 

10.06.2017 – relacja z obszernego seminarium „Kot – poznaj jego naturę i potrzeby”, które odbyło się w Łodzi. Treść objęła aż 4 bloki tematyczne. Uczestniczkom dziękuję za wytrwałość, a Pani Jadwidze Borkiet z łódzkiej Akademii Dobrego Życia za użyczenie lokalu oraz oprawę cateringową spotkania. Mam nadzieję, że uda nam się jeszcze kiedyś spotkać w równie wyśmienitym gronie i porozmawiać o kolejnych kocich tematach.

 

03.06.2017 – pierwsze w mojej karierze szkolenie poświęcone wyłącznie tematyce kotów wolnożyjących i miejskich. Tak wspaniałe wydarzenie miało miejsce w Zielonej Górze i doszło do skutku dzięki ponownej współpracy ze stowarzyszeniem Inicjatywa dla Zwierząt. Zajęcia miały charakter zarówno teoretyczny jak i praktyczny, a uczestnicy mogli popracować ze sprzętem.

 

20.05.2017 – drugie szkolenie w Krakowie, tym razem pod nazwą „Kot – zdrowie, zachowanie, potrzeby”. Zakres obejmował kwestie zdrowotnych przyczyn zaburzeń zachowań, procesów socjalizacyjnych oraz kwestii zachowań agresywnych. Gościem specjalnym była Pani Dominika Sieprawska, reprezentująca markę Milord Meatstripes, produkującą naturale suszone przysmaki dla zwierząt. Dziękuję uczestnikom i mam nadzieję spotkać się ponownie w równie fantastycznym gronie.

 

22.04.2017 – oto pierwsze krakowskie szkolenie „Kot – pierwsza pomoc i opieka specjalistyczna” poświęcone tematyce udzielania pomocy przedweterynaryjnej i opiece nad kotami przewlekle chorymi, niepełnosprawnymi i starszymi. Gośćmi specjalnymi szkolenia były dwa niepełnosprawne koty po urazach kręgosłupa: Kizior Super Kot oraz Lea z krakowskiej Fundacji Stawiamy na Łapy. O tym w jaki sposób na co dzień zajmować się takim zwierzakiem opowiadała ich opiekunka, Helena Papla, której serdecznie dziękuję za udział.

 

22.03.2017 – po raz pierwszy zagościłam w gliwickiej księgarni Mercurius, gdzie poprowadziłam wykład zatytułowany „Kocia agresja – jak sobie radzić?”. Wraz ze słuchaczami przez półtorej godziny analizowaliśmy rozmaite kocie zachowania, by nauczyć się dzięki temu odróżniać agresję od naturalnych zachowań łowieckich kota. Spotkanie uważam za bardzo udane i liczę na kolejne takie wydarzenia.

 

04.03.2017 – w tym terminie miałam zaszczyt i przyjemność poprowadzić w Szczecinie seminarium „Koty – pierwsza pomoc, socjalizacja, aspekty prawne”. Organizatorką wydarzenia była Pani Katarzyna Wawryniuk z firmy Eduanimalis – Centrum Psychologii Zwierząt i Szkolenia Psów. Wydarzenie odbywało się na wydziale Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego (dziękuję za objęcie wydarzenia honorowym patronatem), gdzie mieszkają „wydziałowe” koty 🙂 Jedna z nich, wyratowana ze schroniska Buba, pozwoliła zademonstrować na sobie kilka rzeczy. Dziękuję ogromnie wszystkim uczestnikom – rzadko trafia się tak wspaniała grupa! Oby więcej takich szkoleń!

 

19.02.2017 – drugi dzień obchodów Dnia Kota, tym razem w Warszawie. W ramach współpracy z marką CatExperts – profesjonaliści dla kotów poprowadziłam wykład dotyczący zachowań agresywnych u kotów. Frekwencja zdecydowanie dopisała, a słuchacze okazali się niezwykle wdzięczną i zaangażowaną publiką. Wydarzeniu towarzyszyła też promocja mojego poradnika.

 

18.02.2017 – dzień Kota w Gliwicach – w ramach obchodów Dnia Kota poprowadziłam wykład w Księgarni KAWKA, poruszając tematykę podstaw zdrowego żywienia kotów. Frekwencja dopisała a zainteresowanie tematyką było ogromne.

 

04.02.2017 – tak wyglądały wykłady o postępowaniu służb przy interwencjach z udziałem zwierząt, które poprowadziłam w ramach I Konferencji Ratowniczej organizowanej dla Ochotniczej Straży Pożarnej. Spotkanie miało miejsce w Rybniku. Serdecznie dziękuję organizatorom za zaproszenie i możliwość uczestnictwa w tak świetnym wydarzeniu.

 

27.01.2017 – relacja ze szkolenia „Pierwsza pomoc dla psów i kotów”, które odbyło się w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Gliwicach. Specjalne podziękowanie kieruję do Pana Jacka Załuskiego, za przyprowadzenie ze sobą dwóch wspaniałych psiaków, Boćka i Kury, które dzielnie mi asystowały podczas wykładów.

 

02.12.2016 – Święta bezpieczne dla kota – pod tym hasłem w Gliwickim Antykwariacie i kawiarni KAWKA odbyło się spotkanie dla opiekunów i miłośników kotów. W krótkiej prezentacji omówiłam zagrożenia, jakie czyhają na naszych podopiecznych w świątecznym okresie. Wyjaśniałam też jak zadbać o kocie bezpieczeństwo i o czym warto pamiętać w okołoświątecznym okresie. Nie zabrakło też mini-kiermaszu kociego rękodzieła, było kilka niespodzianek jak również spotkanie stało się okazją do nabycia poradnika z autografem. Mam nadzieję, że w kolejnym roku takich imprez będzie więcej!

 

10.06.2016 – Kilka zdjęć ze szkolenia dotyczącego ratownictwa zwierząt, które odbyło się w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Gliwicach. Serdecznie dziękuję wszystkim uczestniczkom za obecność oraz Pani Natalii Ulanowicz za organizację.

 

04.03.2016 – byłam gościem Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Gliwicach – zaproszono mnie na spotkanie związane z promocja mojego poradnika. Z tej okazji dla przybyłych kociarzy przygotowałam wykład zatytułowany „Kot – dziki mieszkaniec współczesnego świata”.

 

21.11.2015 – Szkolenie „Ratownictwo zwierząt” dla Ochotniczej Straży Pożarnej, zorganizowane w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Dąbrowie k/ Pniew w Wielkopolsce. Moje bloki dotyczyły ratownictwa weterynaryjnego psów i kotów, podstaw behawioralnych reakcji w sytuacjach zagrożenia oraz sposobów wykorzystywania sprzętu do odławiania małych zwierząt. Bardzo dziękuję wszystkim za udział i oczywiście organizatorom za zaproszenie. Autorem wszystkich zdjęć jest Mieszko Eichelberger – podziękowania także dla niego.

 

09.05.2015 – Szkolenie „Pomoc kotom i innym zwierzętom w potrzebie” – druga edycja szkolenia, tym razem organizowana we współpracy z Fundacją Kocie Życie we Wrocławiu. Za czynny udział dziękuję Sylwestrowi i Lucjuszowi oraz Wolontariuszom Fundacji.

 

06.12.2014 – Szkolenie „Pomoc kotom i innym zwierzętom w potrzebie”, Poznań.

 

21.06.2014 – Gliwickie warsztaty pod hasłem „Kocie zabawy”, czyli parę słów o tym jak i czym bawią się koty. Do tego zajęcia praktyczne z wykonywania kocich zabawek.

 

07.06.2014 – Druga edycja szkolenia „Poznaj swojego kota”, zorganizowana we Wrocławiu.

 

26.10.2014 – Szkolenie „Kot – rozwój i zachowanie” – kontynuacja kwietniowego szkolenia, tym razem w bardziej szczegółowej odsłonie. Szkolenie odbyło się we Wrocławiu.

 

27.04.2014 – Szkolenie „Poznaj swojego kota”, czyli kilka słów o podstawach kociego behawioryzmu. Całość zorganizowana we współpracy z Fundacją Kocie Życie we Wrocławiu.

Możliwość komentowania została wyłączona.