O mnie

Nazywam się Małgorzata Biegańska-Hendryk i na co dzień jestem „kocią mamą” 4 wspaniałych futer: Stefana, Buni, Kiwi i Opka. Koty są moją pasją od ponad 15 lat – najpierw jako domowi przyjaciele, później jako fundacyjni podopieczni a w końcu jako moi klienci, w których imieniu staram się tłumaczyć świat ich Opiekunom. Aby skutecznie pomagać tym wspaniałym zwierzętom po pierwszych studiach ukończyłam technikum weterynaryjne, a po nim dziesiątki kursów i szkoleń z dziedziny kociego zachowania, potrzeb i żywienia, należę też do Polskiego Towarzystwa Etologicznego. W czerwcu 2018 dodatkowo obroniłam dyplom studiów podyplomowych na kierunku „Behawiorystyka Zwierząt Towarzyszących” w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie. Ponadto od 2014 roku kształcę się w dziedzinie żywienia psów i kotów, zarówno jeśli chodzi o klasyczne zasady żywienia, jak i dietę surową.

Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielę się w ramach konsultacji indywidualnych, a także prowadząc kursy i szkolenia, występując na konferencjach, pisząc artykuły do prasy branżowej oraz dla portali tematycznych, a także prowadząc bloga poświęconego kocim tematom. W 2015 roku ukazał się pierwszy poradnik mojego autorstwa dotyczący kocich zachowań „Co jest, kocie? Wszystko, co musisz wiedzieć, aby zrozumieć swojego kota”, a w 2017 roku na rynek wszedł SuperQUIZ Koty – projekt edukacyjny dla dzieci w wieku 7+. W 2019 roku opublikowałam drugą książkę: „Stefan… czyli historia (z) przypadku”, a 5 maja 2021 premierę miał mój nowy poradnik, zatytułowany „Rozmowa z kotem”. Od 2019 roku jestem też opiekunką merytoryczną na autorskim kierunku studiów podyplomowych „Behawiorystyka kotów” w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie, gdzie wraz z zespołem doskonałych specjalistów wprowadzam przyszłych behawiorystów w tajniki kociego świata.

Chcąc jak najlepiej pomóc Tobie i Twojemu kotu chętnie odwiedzę Cię w ramach konsultacji i pomogę w rozwiązaniu doskwierających Wam problemów. Najpierw jednak zapraszam do działów Konsultacja, gdzie znajdziesz wskazówki pomocne przy umawianiu spotkania.

Serdecznie zapraszam do kontaktu!

tech. wet. Małgorzata Biegańska-Hendryk – behawiorysta zwierząt towarzyszących, dietetyk psów i kotów.

Galeria z dokumentami poświadczającymi moje kwalifikacje zawodowe znajduje się poniżej.

Podziękowania i referencje:

Możliwość komentowania została wyłączona.